Kolejne próby laserowego wycinania.
Tym razem zwróciłem się z prośbą o ich wykonanie do firmy LASTENIC Laser & Electronics, dysponującej najbardziej zaawansowanymi w tej dziedzinie urządzeniami na rynku polskim. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa Tadeusza Sołkiewicza, bardzo serdecznie dziękuję, wykonano próby wycinania mojego wzoru orła w stali nierdzewnej (CrNi), blacha o grubości 0,2 mm, dla trzech jego wysokości: 10 mm, 20 mm i 52 mm.
Przyznam, że po raz kolejny próby wypadły świetnie, nawet rzekłbym bez przesady rewelacyjnie, dużo ponad spodziewany przeze mnie rezultat.
Pełnym zaskoczeniem była, szczególnie, próba wycinania orła wysokości 1 cm, próba nie tylko udana, ale i wykonana z pełnym zachowaniem wszystkich detali. Wewnętrzne linie mają miejscami mniej niż 0,1 mm szerokości, przy grubości blachy 0,2 mm. To daje pojęcie o precyzji, z jaką pracują lasery zainstalowane w firmie Lastenic.
Precyzja wykonania, możliwa do osiągnięcia rzędu ± 0,003 mm, w tak małej wielkości orła, 1 cm wysokości, pokazała, że opracowany przeze mnie projekt godła broni się znakomicie, nawet w tak niewdzięcznym, na pozór, materiale jakim jest stal.
Zainteresowanym precyzyjnym wycinaniem laserowym w stali nierdzewnej podaję kontakt do firmy:
LASTENIC Laser & Electronics, Husarska 5, 58-100 Świdnica
www.lastenic.com
opracowany przeze mnie projekt godła broni się znakomicie, nawet w tak niewdzięcznym, na pozór, materiale jakim jest stal.
Ale to nie pańska zasługa tylko twórców języka Post Script używango w programach wektorowych jak również urządzenia końcowego, które zinterprtowało to co program zapisał. PO CO komu taki mały 1 cm szablon wycięty w stali z kiepskim drucianym orłem?
Ja nie wiem, a pan?
Aleksandrze ksywa Macieju, a może odwrotnie, nie wiedziałem że język Post Script sam wszystko projektuje, a to nowość rzeczywiście. Mało nie wiedziałem że ów Post Script także steruje urządzeniem, szerokością wiązki lasera bo jak piszesz „urządzenie tylko zinterpretowało”. A mnie się zdawało że to doskonali fachowcy ustawili urządzenie odpowiednio do zadania, jakim było wycięcie tego drobiazgu.
Po co komu? zgadnij, ja, w przeciwieństwie do ciebie, wiem co robię i po co, zresztą to napisane, tylko trzeba chcieć czytać. I zastanów się, czy wszystko to są szablony, a jak nie są?. A co do orła, jak chcesz możesz go i drucianym określać, twoja wola, tylko skoro tak ci się nie podoba, to w czym problem? czemu nadal się wokół niego kręcisz i szukasz drutu?
Jak to po co? A chociażby na guziki takie małe, pycie 🙂
ażurowy tyci guzik nie potrzebuje dziurek i nie ma problemu z trafieniem igłą. Jestem za.
jakbyś jednak się wysilił i poczytał, to łatwo doszedł byś po co to, a nie do czego.
no to jakie zastosowanie ma taki mały ażurowy orzełek? Co nim można udekorować?
Przypominam o ustawie, że godłem jest wizerunek orła białego, a tu jest ciemny – w tym wykonaniu.